Čínské pamětihodnosti, divy světa, památky UNESCO
Řeka Čchien-tchang je jihovýchodní řekou pramenící na hranici An-chueja provincie Jiangxi. Pomalu teče až do Chang-čou, hlavního města provincie Če-ťiang, kde se v Chang-čouském zálivu vlévá do Východního čínského moře.
Řeka teče kolem úžasných památek, jejichž největší koncentrace je v Chang-čou.
Město Dali v sobě nenásilně mísí minulost a přítomnost. Toto město nacházející se v provincii Jun-nan bylo dříve i hlavním městem státu Nan-čao. Proto zde najdeme úžasné památky, které jsou z dob největší slávy města.
Dali je právě pro své úchvatné památky velkým turistickým centrem Jun-nanu.
Na západě ne příliš známé místo, zvané vesnice Chua-si je nejbohatší oblastí celé Číny. Malá plocha, kde se vedle sebe tyčí repliky architektonických divů z celého světa. Vedle sebe najdeme Sochu svobody z New Yorku, Operu v Sydney, kus Čínské zdi a další úchvatné památky.
To vše dává vědět, že nejde o obyčejnou vesnici. Ne vždy tomu tak ale bylo.
Číst dál …Chua-si, obdoba Dubaje - čínské supermoderní městečko
Skalní rytiny v Ta-cu jsou jedním z největších uměleckých děl, která lze vidět v Číně. Jedná se o obří pokladnici buddhistické i původní symboliky, která promlouvá z chladných opracovaných kamenů.
Lze zde nalézt úchvatná vyobrazení bohyně soucitu Kuan-Jin, největší sochu ležícího Buddhy a úchvatně vyvedené kolo reinkarnací, ale i mnohem více.
Nejen milovníky bojových sportů nadchne klášter šaolinských mnichů, který je starý více než 1500 let. Dobrodruzi zde mohou obdivovat nejen neuvěřitelné výkony šaolinských mnichů, ale také úžasnou buddhistickou architekturu a přírodu.
K tomuto místu se i vztahuje mnoho legend a bylo centrem dění po velkou část Čínské historie.
Buddha je nejposvátnější postavou v tradici buddhismu, ukazuje člověku, že i on se může stát lepším, oprostit se od hmotných záležitostí a dosáhnout osvícení. Není tedy divu, že i on má své gigantické sochy, které ukazují jeho velikost a dalekosáhlý význam.
Číst dál …Lešanský Buddha, největší socha sedícího Buddhy na světě
Chrám nebes, jak poznáte už z nadpisu, se nachází v Pekingu, hlavním městě Čínské lidové republiky. Rozkládá se jihovýchodním směrem od centra města. Je to vlastně rozsáhlý komplex mnoha budov umístěný ve velkém parku, který je tvarován v severní části polokruhovitě a to na počest nebes, v jižní zase do čtverce na počest země.
Číst dál …Chrám nebes, Tiantan v Pekingu. To vám vezme dech!
Západním směrem, asi patnáct kilometrů od centra města, se rozkládá areál Letního paláce, čínsky Yiheyuan. Je to vlastně největší park v Pekingu, na břehu uměle vyhloubeného jezera Kunming, zabírající okolo tří set hektarů. Samotná budova Letního paláce je stará přes osm set let a okupuje mírný pahorek uprostřed klidného parku…
Když se řekne oáza, před očima vyvstane svěží místo v poušti s palmami a chladivou vodou, kde najde utrmácený poutník na velbloudu odpočinutí. I oaza Turpan (čínsky Tulufan, český přepis Turfan, leží v oblasti Sin-ťiang), v překladu „úrodná země”, je označována jako zelený ostrov v moři písku s teplotními rekordy – ve stínu 49,6 °C, na slunci až 82,3 °C. A pozor, pro turisty je oáza Turpan hotovým rájem na zemi… Užijete si zde spoustu zážitků, díky kterým se do oázy Turpan budete chtít vrátit. Takže, co všechno vás na tomto malém, ale známém kousíčku světa čeká?
Peking, hlavní město Čínské lidové republiky, je město bohaté na kulturní a historické památky, přesto je moderním, živoucím a rušným velkoměstem s mnoha moderními lákadly pro návštěvníky, je to místo, kde se bez nadsázky potkává historie s dneškem. Co vás zcela jistě ohromí, jsou hrobky z období dynastie Ming… Letem, světem, trošku z historie… Peking byl význačným městem již ve čtvrtém tisíciletí před naším letopočtem, proto přímo oplývá památkami. Už z těchto časů nám předkové zanechali mnoho zajímavostí, jako jsou například hrobky vystavěné za vlády dynastie Ming.
Číst dál …Hrobky dynastie Ming plné tajemství a majestátné krásy
- Hongkong, město, kde si na své přijde opravdu každý
- Peking, supermoderní i historický skvost
- Hedvábná stezka napsala kus čínské historie
- Šanghaj: z čínského New Yorku až do Šaolinu
- Šťastný začátek a smutný konec Zakázaného města
- Přehrada Tři soutěsky: Největší elektrárna náleží Číně
- Výlet do Číny? Vydejte se po stopách Konfucia
- Tajemné město Lhasa nepřestává udivovat
- Najdete klid na náměstí Nebeského klidu?
- Navštivte milionové město Xian!
Strana 1 z 2