Tsai Shen bůh bohatství a prosperityTsai Shen je jedním z božstev přinášejících bohatství a prosperitu. Byl znám i jako Hvězdný bůh bohatství nebo Bi Gan.

Tsai Shen ve Feng Šuej je nejvyšší strážce nebeských pokladů nebo ministr pro bohatství na Nebesích.

Čínské mince štěstíTakzvané Čínské mince štěstí, nebo I-Chingové mince, jsou téměř nedílnou součástí tradice Feng shui. Jsou symbolem bohatství a štěstí, často na nich sedí Buddha, Třínohá žába, Budai, nebo jiná mytická postava asijského folkloru. Jindy jsou zase zavěšené na takzvaných kouzlech, nebo zdobí Feng shui zrcadla.  

Feng shui dračí želva

Dračí želva je starodávným čínským symbolem stability a štěstí. Ve svém zobrazení kombinuje dvě ze čtyř zvířat, která symbolizují nebeskou klenbu. Avšak je opředena mnohem hlubší symbolikou.

Devět Dračích synůV Číně je drak nejváženějším tvorem, bohem v lidové tradici. Byla to většinou blahodárná a mírumilovná stvoření. V dynastii Ming se začal tradovat příběh o devíti dračích synech.

Chi Lin OchranyChi Lin, někdy též nazývaní Čínští jednorožci, jsou bájná zvířata, která se objevují v Čínské mytologii. Stala se populárními a dokonce v některých tradicích vystřídal tygra, jako jedno z ušlechtilých zvířat světových směrů.

V Číně se stal symbolem dlouholetosti a dobrých zpráv.

{jcomments on}Tři NesmrtelníTři nesmrtelní jsou hvězdní bohové reprezentující tři principy.

Fu reprezentuje štěstí,
Lu hojnost a
Shou dlouhověkost.

Jsou známi již stovky let.

Slon symbol moudrostiSlon je statné zvíře, které má zvláštní vzhled, mohutnou postavu a pro mnoho národů světa se stalo nepostradatelným pomocníkem. V Číně je slon váženým tvorem, který je spojen s moudrostí, sílou, štěstím a rozumem.

buddhaChcete, aby se vám skutečně dařilo v pracovní oblasti a úspěšně jste překonávali všechny překážky, které vám přijdou během života do cesty? Podaří se vám to s pomocí speciálního amuletu Feng Shui, kterým je soška Buddhy úspěchu. Ten patří mezi nejoblíbenější a nejznámější amulety Feng Shui vůbec. Že ho doma ještě nemáte?

Strana 1 z 3