TUI NA - tuina masážCo je TUI NA (Zhi Ya Fa, pchin-jin)?

Tuina je systém čínských masážních technik, které plnohodnotně doplňují akupunkturu, baňky nebo bylinnou léčbu. Opírá se o principy taoismu a bojových umění. Její snahou je především znovunabytí rovnováhy v organismu pomocí tlaku a úchopu svalů, šlach, vazů. Cíl je víc než jasný: obnovit opět tok energie QI (čchi) v drahách a pomoci tělu nastartovat regenerační procesy tak, aby tělo zářilo zdravím. Tlak, který je vyvíjen, může být buď mírný, střední nebo velký, dle potřeby i do bolesti. Vždy záleží v daném okamžiku na citlivosti bodu a stavu klienta.

Jak probíhá samotná masáž TUI NA?

Většinou je masáž prováděna přes tenkou, lehkou a volnou látku. Je tedy velkou výhodou, pokud si sami k terapeutovi tuina masáží přinesete své oblečení, ve kterém se cítíte především pohodlně. Terapeut vám provede diagnostiku podle otázek, jazyka a pulzu, tak jak je v čínské diagnostice zvykem. Terapie probíhá většinou na lehátku nebo na židli. Záleží na tom, jakou oblast chce masér uvolnit.

Komu je masáž tuina/TUI NA určena?

Ve starověké Číně byla tato metoda klasifikována jako vnější léčba. Obzvláště je vhodná pro děti, které jsou na jakékoli procedury ze všech lidí nejcitlivější. Funguje u nich velmi rychle a efektivně. Zároveň jim tímto vytváříme pozitivní emoce a návyky, které mohou v péči o sebe sama využít i v dospělosti. Lidem ve vysokém věku přináší celkovou úlevu už jen tím, že o ně někdo pečuje a oni mohou být díky tomu aktivní i v poproduktivním životním období. Využijí ji i ti, kteří ji vezmou jako součást prevence a péče o své tělo. A velké uplatnění má hlavně u těch, kteří na své cestě zapomněli sami na sebe a organismus jim z nějakých důvodů začal stávkovat.

Jaké nemoci může tuina řešit?

V první čadě ovlivňuje nemoci celého pohybového aparátu. Jako příklady uveďme tenisový loket, zmrzlé rameno, akutní výron kotníku, ischias, plochou nohu apod. Protože na těle se nám ukazuje i stav našich vnitřních orgánů, můžeme takto vzdáleně působit i na jejich činnost. Zejména přes akupunkturní body. Proto skrze vnějšek ovlivňujeme vnitřek. Chronické potíže související s dýcháním, trávením nebo činností srdce. Všechno souvisí se vším. Také akutní blokády se touto metodou dají velice rychle ovlivnit. Například při prvních příznacích nachlazení se provedením tuiny tváře, krku a zátylku zcela zastaví hluboké vyvinutí rýmy a zánětu horních cest dýchacích.

Patříte mezi ty, kteří by jen chtěli něco zkusit z čínské medicíny nebo ty, co už zkusili opravdu všechno? Nezáleží vůbec do které skupinky patříte. Protože nepatříte ani do jedné z nich. Máte jen tu svojí. A to je první krok k tomu, abyste se rozhodli, zda je tuina právě v tuto chvíli opravdu pro vás. Objednejte se ještě dnes. Kde? Jako tip doporučujeme Centrum celostní medicíny Čínský Lékar .CZ {jcomments on}