TČM - tradiční čínská medicína - alternativní léčba
.
Milujete jaro. Příroda je v rozpuku, hraje velkým množstvím barevných odstínů a svěží vánek si příjemně pohrává s vašimi vlasy. Jenže. Tento svěží větřík vám také přivane pálení očí, svědění v nose, kýchání, zduřelé nosní sliznice. A na delší dobu se součástí vašeho základního společenského vybavení stane kapesník u nosu. A to je to, co nemůžete rozdýchat. V tom lepším případě. Jenže.
Víte, že není masáž jako masáž a jsou mezi tím veliké rozdíly! Možná vás to kolikrát až překvapí, když si uvědomíte, že jste chodili nebo chodíte na masáže, které nemají takový efekt jaký by mohly mít. Tak například, jaký je podle vás správný směr lymfatické masáže? Od shora dolů či od zdola nahoru? Nebo proč by vás masáž měla bolet a měli jste z ní odcházet znechuceni? O to tady nejde přeci...
Číst dál …Rozdíl mezi tibetskou masáží a klasickou lymfatickou masáží
Jaro je tu za pár dní a my se po zimě konečně vystavíme teplým paprsků a načerpáme jejich blahodárnou sílu. Pokud se necítíte zcela zdrávi, trápí vás například podchlazený a oslabený organismus, neustále studené nohy a ruce, špatné trávení, bolesti kloubu či jiné neduhy je dobré své tělo na jaře očistit, posílit a regenerovat. Je to to nejlepší období jaké jste si mohli vybrat!
Cystitida je zánět močového měchýře. Příčinou zánětu močového měchýře jsou obvykle bakterie. Nejčastějšími příznaky jsou časté močení a bolest nebo pálení při močení. Je to nemoc, která často přechází do chronického stavu a stává se tak noční můrou. Čínská medicína má na to své nástroje.
Zcela jistě, milý čtenáři, jsi alespoň jednou ve svém životě zažil, co je to bolest hlavy. Možná to bylo jen obyčejným prochladnutím nebo kocovinou. A možná to nebylo jen jednou a děje se ti to neustále. Trvalé bolesti, které cítíš při každé změně pohybu nebo změně počasí. To je o něco horší. A zvyknout si na ně? Prostě nejde. Pojď nahlédnout, jak se na to dívá medicína východu.
Lupenka je velmi komplikované onemocnění, které postihuje nejen tělo člověka, ale ovlivňuje též i jeho duševní stav. Bolestivě napadá kůži a klouby, hyzdí vzhled a omezuje potěšení a radost ze života. Léčení lupenky bývá často velmi obtížné i z toho důvodu, že se jedná o chronické onemocnění, jehož příčina je neznámá.
Jak může dnešní člověk využít starobylé nauky Číny? V mnoha směrech. Její učení zasahuje i do filosofie, vědy, umění… Vše jeden článek neobsáhne. Zaměříme se proto na dvě odvětví (zdraví a prostor), která mají největší vliv na člověka. Začneme zdravím.
Číst dál …Čínská kosmologie jako cesta ke spokojenému životu
Odjakživa platí, že nejlepším způsobem, jak zůstat zdravý, je o své zdraví dbát. A to i v době, kdy je člověk bez zdravotních problémů. Ve staré Číně byl rodinný lékař (léčitel) placen jen tehdy, když byli její příslušníci zdraví. Pokud někdo z rodiny onemocněl, zůstal lékař bez honoráře. To dává logiku a stojí za zamyšlení.
Číst dál …Akupunktura, moxování a baňkování, to je osvěta pro tělo…
Strana 1 z 2