ČakryJiž dávno naši předkové z Číny věděli, že se v našem těle ukrývá 7 center se specifickou silou energie. Pokud je tato energie slabá, nebo nefunguje, i orgány náležící oblasti přestanou plnit svoji službu. Člověk nemusí být zrovna odborník, aby pochopil, že toto není výmysl, ale ověřená věc. Známe to všichni moc dobře. Jeden zdravotní problém, a je zaděláno na řadu dalších, s ním spojených…

ČakryBuddhistické učení říká, že po úmrtí jedince může dojít ke znovuzrození následujícího dne v jiné formě (zvíře), a však cílem buddhisty tedy není přejít do převtělení v dané žádoucí životní formě, ale ukončit karmické kolo a dostat se k nirváně – dosáhnout blaženosti neboli propojit se s Bohem. Není to tak zcela jednoduché.

Dnešní západní medicína chemicky daný problém přehluší, nikoli vyřeší. Souvisí to samozřejmě s několika faktory. A můžou to být právě i ony čakry.

Červená čakra tvoří základ - mimo jiné vůli žít a být...Na těle existuje mnoho čaker různého řádu. Nejdůležitějších je sedm čaker 1. řádu napojených na energetickou dráhu procházející podél páteře. Čakry č. 2 až 6 jsou dvojité a mají přední a zadní aspekt. Každá čakra s ní spojené orgány musí být vyživeny energií. Má vliv na psychologii nebo prožitky života a také na energii v auře (tedy její zářivost).

Abychom byli zdraví, musí čakry dobře fungovat, harmonie a příjímání energie je samozřejmostí. Čakra kosmickou energii přijímá, pokud se točí ve směru hodinových ručiček. Pokud se točí opačně, energii vydává. Pokud není v rovnováze celé energetické pole člověka, čakry jsou zmatené. Poruchy v činnosti čaker vidíme v dnešním světě jako nemoci, tíživé životní situace nebo špatné vztahy. Pokud jsou všechny čakry v rovnováze, je harmonický i život člověka.

První čakra – Kořenová

Barva: ohnivě červená
Element: země
Smyslová funkce: čich
Základní princip: tělesná vůle být

Možná vám to přijde úsměvné, ale červené prádlo i oblečení podporují červenou čakru!Tato čakra je spojena s různými částmi těla, co publikace, to názor. Já se však v léčitelské praxi setkala s dysfunkcí základní čakry především u problémů vylučováním, celkovou funkcí střev, nebo problémy s vlasy, nehty a zuby. Lidé mají u problémů disharmonických s touto čakrou většinou i částečné potíže se spánkem. Často se budí, nebo nemohou vůbec usnout. Jelikož jejich duše má narušeno zemění (neboli propojení s tímto světem), jak už sám název této čakry napovídá. Může se vyznačovat i tím, že člověk má přehnané nutkání vlastnit věci a zajímat se o materiální a požitkovou stránku života (alkohol, sex nebo také nadměrná konzumace jídla). Často s touto problematikou souvisí i zácpa nebo nadváha, jsou to ty případy, kdy si dobře uvědomujete „Není to správné, ale prostě musím.“

V lidském těle je škála čaker, které musejí být v rovnováze...Pak jsou i protipóly této charakteristiky, a to osoby s nedostatečnou funkcí. Tělesná konstituce je velmi slabá, máte velmi málo tělesné nebo i duševní síly k překonávání překážek. Příliš mnoho věcí vám dělá starosti, a to mnohdy nesmyslně.

Občas se cítíte duchem nepřítomní (i zde může být narušeno zemění). Život na zemi je spíše břímě než radost. Setkáváme se v souvislosti s touto čakrou i s „útěkovým hubnutím“, tedy upnutím se na něco, abychom neviděli a raději ani neslyšeli tu ošklivou realitu.

Možnosti aktivace

Příroda
Pozorování slunce, které zapadá, nebo vychází. Napomáhá to k harmonizaci základní čakry. Pokud se posadíte do pozice „na turka“ v místě, kde je zem a budete naslouchat zvukům přírody, je to ideální stav pro rovnováhu první čakry.
Vyhlédněte si kousíček přírody, který ve vás vyvolává dobrý pocit. Zůstaňte zde pár minut a krásně dobijete čakru...

Hudba
Především ta, kterou používají domorodci, jelikož naznačuje propojení se zemí. Nasloucháním tomuto zvuku dopomáháte též k aktivaci své kořenové čakry.

Barva
Samozřejmě červená, nošená ideálně blízko k této čakře ve formě spodního prádla nebo kalhot. Tato barva dodává vitalitu a odvahu. Uděláte dobrou službu i vaší krvi.

Drahokamy

Talisman pro základní čakru mohou být i náušnice s achátemAchát
Doporučuje se ženám, které jsou těhotné pro správný vývoj dítěte. Poskytuje bezpečí a ochranu. Dodává důvěru a ulehčuje porod.

Červený korál
Dává stabilitu a schopnost přizpůsobování se životním situacím a v těžkých životních událostech nám napomáhá mít vnitřní sílu a pevnost.

Rubín
Je určen pro kreativce. Vytváří harmonické spojení mezi tělesnou a duševní láskou, vnáší nový rozměr do sexuálních požitků. Nabízí nové zážitky a inspiraci.

Vůně

Hřebíček
Olej z této rostlinky pomáhá uvolnění nahromaděné energie v této čakře. Rozpouští nahromaděný stres, který si zde často shromažďují skopci, býci, štíři a kozorozi.
Hřebíček nádherně voní a dodá vašemu tělu energii...

Ať už se jedná o kterýkoliv případ a vy máte pocit, že ano tohle na mě sedí, doporučuji vyhledat pomoc homeopata nebo léčitele. Jelikož vše souvisí se vším, je to krok k něčemu, co uděláte vy sami pro sebe. Lidstvu se začínají otevírat oči, že je prostě něco špatně. Naši předkové z Číny to věděli již dávno a snažili být se co možná nejblíže přírodě. Uměli ji využívat ve svůj prospěch. Nikoli zneužívat! Tohle všechno je pouze zlomek jejich vědění a já osobně si myslím, že se máme ještě hodně čemu učit…