Cesta do Číny může být bezesporu jedním z nejpestřejších zážitků vašeho života. Abyste si z Říše Středu odvezli pouze žhavé a blažené vzpomínky, nepřetržitě zde publikujeme užitečné informace pro vaše příjemné a bezstarostné cestování.
. 

stěhování do ČínyCo byste měli vědět, než se odstěhujete do Číny

Drazí přátelé,
tento článek bude zajímavý především pro ty z vás, kteří se rozhodli přestěhovat do Číny za prací, studiem, či z jakéhokoli jiného důvodu. Já jsem toto rozhodnutí učinila v roce 2009 a odjela do této země bez jakékoli přechozí přípravy. Nevěděla jsem o Číně prakticky nic a dnes je mi jasné, že přístup ve stylu „nějak to dopadne“, není v tomto případě zrovna ideální.

Jací lidé žijí v Číně?Čína je nejlidnatější země světa, takže není divu, že zde najdeme nejrůznější národnostní skupiny, od těch nejzákladnějších až po ty nejmenší. V Číně leží více než čtyřicet milionových měst, a přesto žije neuvěřitelných osmdesát procent lidí na venkově. Země Středu světa je národnostně skutečně nesmírně členitá. Jak je to tedy s lidmi, kteří v této neuvěřitelně krásné zemi žijí?

Přírodní krásy Číny stojí za to vidětJaké představy ve vás vyvolává slovo Čína? Snad si vybavíte lahodné čaje, vyspělou medicínu, chutná, exotická jídla… Jakmile však půjdete s myšlenkami do hloubky, před očima vám vyvstane dechberoucí příroda, pestrá historie, tisíce kontrastů, moudří a učenliví lidé a spousta dalších idejí, se kterými se pojí vzrůstající zvědavost a desítky otazníků. Možná, že když budete uvažovat stále dál a dál, jako já zjistíte, že není vůbec složité propadnout vášni… Vášni, která s sebou přináší nutkání poznat ještě mnohem víc!

cestovaniJiž samotný název této země vzbuzuje u mnohých z nás představu něčeho tajemného a příliš vzdáleného našim obzorům. Nemalý podíl na této skutečnosti má fakt, že Čína své dveře turistům otevřela dokořán až koncem 70. let minulého století, ještě tedy nebyl dostatek času probádat tuto překrásnou a hostinnou zemi. Skutečností ale je, že v průběhu aktivně vedla své obchodní styky s ostatními zeměmi, a to poměrně rozsáhlé. Náboženství, jazyk, písmo, ba i mnohem víc, to všechno se ještě stále zdá velkou záhadou...

cestovani...mraveniště lidí. Kouzlo Orientu. Hedvábí, bavlna, porcelán. Exotická jídla. Tradiční medicína. Anebo možná něco úplně jiného? Čína má v mysli Evropana velice specifické místo. Na jedné straně je tu dostatek informací a jistá otevřenost obyvatel i dostupnost informací. S čínskými výrobky a kuchyní se setkáváme vlastně skoro pořád a skoro všude. Na druhé straně je tu přece jen spousta neznámých, možná dokonce až tajemna...

cestovaniPokud plánujete cestu do Číny, ať již v rámci obchodních či turistických účelů, budete k tomu potřebovat vízum. Žádost o jeho udělení máte možnost podat dvěma způsoby. Buď přes zprostředkovatelské agentury, na něž lze nalézt kontakty prostřednictvím internetu, anebo využít nejčastějšího způsobu, kterým je podání na Velvyslanectví ČLR v Praze. Počítejte však s tím, že získání víza přes zprostředkovatele pro vás bude finančně náročnější.

CestovaniPokud vás zaujala čínská kultura, rádi čtete články o Číně nebo sledujete dokumenty, jistě vás již napadla myšlenka vypravit se do této země. Tento článek by vám měl pomoci nalézt ten nejlepší způsob, jak na to! Dozvíte se potřebné informace o nejvýhodnějších letech a jejich cenách. V tomto článku nechybí ani postřehy o jiných možnostech dopravy do Číny. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli z možných variant, užijte si to!