vánoceJaké jsou Vánoce podle Feng Shui? Klidné, voňavé, pohodové a hlavně – vaše. Takové, jak je máte nejraději, v duchu nejen obecně známých a po staletí dodržovaných, ale i vašich rodinných tradic.

feng shui barvyProtože se jedná o dualistický systém, jsou i prvky společně s příslušnými barvami rozděleny do dvou skupin. Odtud i název Feng Shui (Vítr a Voda).

Rozlišujícím kritériem je chci, jenž je buďto pozitivní či negativní.

{jcomments off}FengMísto, kde odpočíváme, spíme, kde se milujeme… Ložnice.

Vytvořte si v té své uklidňující a harmonické prostředí, v němž načerpáte vnitřní rovnováhu a sílu do dalšího dne. Inspirujte se tradičním čínským učením Feng Shui.

zahradaHledáte ve svém životě klid a místo, kde by jste mohli poznat kus sebe sama? Pak je pro Vás ideálním řešením Zen zahrada! Je místem, jenž snoubí estetiku s krásou jednoduchosti. Zónou klidu, kde můžete nechat své myšlenky nerušeně plynout!

Symboly štěstí v ČíněŠtěstí je jednou z nejchtěnějších věcí, které v životě můžeme mít. V Číně tomu není jinak a rozvinula celou řadu symbolů, které mají štěstí přinést.

Dokonce existuje i symbol  Dvojí štěstí – označuje se znakem Xi,  podobným jako je Fu.

Psi Fu jsou tradičními ochránci v Číně i Japonsku. Strážili Buddhistické chrámy a císařské paláce, kde jako hlídací psi ochraňovali poklady a Buddhistické zákony. Pro tuto tradici se Psi Fu dostali i do Feng shui.

Jsou jako hlídací psi, nebo strážní lvi, střeží vše co je majiteli drahé.

ObyvakTak jak by mělo být v přirozené harmonii vaše duše i tělo, stejně tak by mělo být vhodně uspořádáno místo, kde trávíme nejvíce svého volného času, tedy srdce vašeho domova, obývací pokoj. Obývací pokoj, by se neměl stát „klecí“, ve které se schováváte před světem a jeho energiemi. Je samozřejmostí, že by obývací pokoj měl být čistý a vzdušně uspořádaný. Rozhodně by neměl působit dojmem skladiště všeho možného nábytku a doplňků!

pracovna_01Pootevřete v dnešní uspěchané době svou mysl a dveře svého bytu či domu filozofii, kterou přináší učení Feng Shui. Poznatky, které prověřila staletí, mohou přinést harmonii a soulad nejen do vašeho domova, ale celého života.

feng_kuchyn3Jsme vláčky nebo vagony. Volíme směr nebo se točíme dokola. Někdy pokolikáté všímáme si, že zase přichází jaro a s ním nová síla a chuť do života. Mnozí z nás sáhnou po očistných čajích a dietách, aby odstranili nánosy všeho špatného, co se nám během líné a pohodlné zimy usadilo v těle. Ale jestli nastane skutečná změna?

SuisekiSuiseki, starým názvem San Sui Kei Seki, je starodávné japonské umění, spočívající v aranžování kamenů. Základ je převzat z čínského tradičního umění Gongshi (龚世). Suiseki se zabývá estetickým vjemem a esoterickými vlastnostmi různých, volně nalezených kamenů. Je důležité, aby kameny svým tvarem připomínaly žádané objekty, byly umístěny na správném podstavci, prostoru a zároveň ve člověku vyvolávaly určité pocity…

Čínské kamínky umí zázrakyNepostradatelnou součástí starodávného umění Feng Shui jsou různé minerály, polodrahokamy a drahokamy, který symbolizují element země.

Dokáží nejen povzbudit mysl, odehnat zlé myšlenky, posílit přítok pozitivní energie či docílit požadovaného stavu mysli, ale také dopomohou k lepšímu zdraví.

Feng-shui„Zdravý a spokojený je ten, kdo žije v harmonii s vesmírem.“

Feng Shui (Feng Šuej) je tradiční čínské umění a věda, zabývající se životem a okolním prostředím tak, aby byly v harmonii. V součastné době je po celém světě velmi oblíbené a nejčastěji se využívá při navrhování interiérů – domů, bytů i zahrad. Jeho cílem je ovlivnění směru energií vedoucích ke zlepšení a podpoře životní situace v oblasti zdraví, mezilidských vztahů, prosperity i všeobecné spokojenosti. V čem vlastně spočívá?