bolesti hlavyZcela jistě, milý čtenáři, jsi alespoň jednou ve svém životě zažil, co je to bolest hlavy. Možná to bylo jen obyčejným prochladnutím nebo kocovinou. A možná to nebylo jen jednou a děje se ti to neustále. Trvalé bolesti, které cítíš při každé změně pohybu nebo změně počasí. To je o něco horší. A zvyknout si na ně? Prostě nejde. Pojď nahlédnout, jak se na to dívá medicína východu.

Příčiny bolestí hlavy

Prochladnutí chladným větrem je jednou z nejčastějších příčin bolestí zejména v zimních měsících. Čínská medicína říká, že vítr je vůdce sta nemocí. Do těla se dostane velice snadno. Jeho vstupní branou je nejčastěji odhalená hlava, uši a zátylek. Taková bolest vzniká náhle a je doprovázena většinou infekcí horních cest dýchacích.

Nejen v letních měsících způsobuje nedostatek tekutin pocit těžké hlavy, mžitky před očima nebo celkovou slabost těla. Dehydratace je velice nebezpečná hlavně z dlouhodobého hlediska. Dochází k postupnému vyčerpávání vlastních zásob vody, což s sebou nese další komplikace. Krev se zahušťuje nečistotami a dochází k ucpávání drobných kapilár, které jsou právě k tomuto nejnáchylnější. Tělo se před dalším únikem vody přirozeně brání uzavřením pórů na pokožce. Tento stav může být velice zavádějící zejména v tom ohledu, že tím nevzniká pocit žízně. Proto je velice důležité průběžně po celý den doplňovat tekutiny a mít vodu stále u sebe. Někdy i pít vodu se člověk musí naučit.

Bolesti hlavy dlouhodobého charakteru

Ať už mechanický (nehoda/ úraz) nebo získaný (špatné návyky způsobu držení těla) posun obratlů krční páteře je příčinou bolestí spíše dlouhodobého charakteru. Může přecházet v migrény doprovázející nevolnost a přecitlivělost na světlo. Také může být počátkem bolestí trapézových svalů a jiných zádových partií. Většinou se jedná o pevně lokalizovanou a tupou bolest. Západní medicína ji dokáže velice dobře a dlouho utlumovat léčivy. Je to jako když si představíš svítící červenou kontrolku na autě. Pouhým odpojením drátu neznamená, že jsi závadu odstranil. Ona tam zůstává, jen na ni nejsi upozorňován.

Bolestí hlavy dlouhodobého charakteru je třeba okamžitě začít řešit. Čínská medicína má na to efektivní nástroje. Bodová masáž nebo Komplexní tibetská masáž vám poskytne rychlou pomoc při ostrých stavech, zánětu nebo zablokováností. Bylinné směsi Xia Yao Wan dlouhodobě uvolní napětí ve svalech a elixír Rong Shuan zajistí lepší tok výživových tekutin, energie a odstranění toxinu z těla.

Přetížení a toxické otrávení

Kombinace některých druhů alopatických léků je jednou z dalších příčin, které mohou způsobit bolest hlavy. Problém je především v tom, že vedlejších účinků má každý lék více než těch, pro které jsou primárně určeny. A taková směs vedlejších účinků je jako bedna semtexu, čekající na to, až s ní někdo s dobrým úmyslem pohne. Následky jsou přesně takové, jaké denně vidíme ve svém okolí. Odstrašující.

Viry a bakterie jsou všudypřítomné. Bez nich by ani život nebyl možný. Žiješ s nimi v takzvané symbióze. Můžeš se dokonce brodit po kolena v takové virově bakteriální lázni a nic se ti nestane. Protože pokud je máš ve správném poměru, jsou ti ku prospěchu. Potíž nastává, když se přemnoží. U parazitů je jejich celkové množství a vedlejší produkty činnosti původcem mnoha nemocí. Včetně bolestí. Rostlinný komplex semen kmínu a kopru ve spolupráci s éterickými oleji, tříslovinami a hořčinami je to, co těmto mikroorganismům právě příliš nevoní. Užití těchto látek (v podobě čajů, odvarů, extraktů) dokáže významně ovlivnit virově bakteriální nepoměr. Více zde. (pozn. Odkaz na KARVIPAR)

Vyzraj na svou bolest

Způsobů a metod ke zmírnění bolesti je mnoho. Vždy však pamatuj – TO, CO DOSTANEŠ DO TĚLA SKRZE SVÁ ÚSTA TAKÉ URČUJE TO, JAK SE TEĎ CÍTÍŠ. Tradiční čínská medicína je od pradávna studnicí empirických receptur. Směsi výtažků z bylin mohou výrazně ovlivnit činnost tvého organismu a odpomoci mnoha potížím, včetně těch bolestivých.

Jednou z takových receptur je směs kořene kozince blanitého, kořene děhele čínského a šalvěje. Je skvělým prostředkem pro zlepšení mikrocirkulace, což je u všech typů bolestí alfou omegou celé léčby. Pouze dobře prokrvená místa, která jsou zásobená kyslíkem a živinami, mohou dostatečně plnit své funkce. Více zde: RONG SHUAN

Dalším takovým příkladem k obnově činnosti hlavních životních systémů je směs extraktů kořene eleuterokoku, Schizandry, kustovnice čínské a dalších několika bylin. Přesné složení je již po 28. generací opředeno rouškou tajemství, protože je předáváno ústně z pokolení na pokolení. Pravdou zůstává, že účinky na lidské zdraví jsou ověřeny i nejmodernějšími metodami a výzkumy. Účastní se při procesech regulace endokrinních funkcí a dokáže stabilizovat celý nervový systém. Přímo se účastní přenosu nervových impulzů. Více zde: LAODŽAN

Chraňte to, co máte, případně se včas obraťte za odbornou pomocí a pamatujte na to, že existuje šetrná přírodní medicína, která je vždy k vašim službám.