Čakra 6Tato čakra nazývána také třetí oko nebo příkazová čakra, se nachází uprostřed čela. Je místem, odkud nám pramení naše síla ducha, neboli šestý smysl. Každý léčitel ji musí mít otevřenou (nejen tuhle). Pokud tomu tak není, nedokáže objektivně a nezaujatě nahlížet na záležitosti svého pacienta. Pro lidi jako takové má čakra význam pro intelektuální schopnosti, duchovní síly, paměť, vůle a na fyzické úrovni centrum nervového systému.

Čakra 6Mnoho lidí, kteří mají potíže s čakrou „okno do duše“, v sobě uchovávají jedy ze svého okolí a velmi často to vyústí v rakovinotvorný nádor někde v těle. Braňme se! Musíme se naučit ze sebe dostat ten nepořádek, kterému se dnes říká stres. Začněte tím, že když se večer půjdete koupat, vědomě si představujte, jak se odplavuje černá voda do odpadu. Vlastní barvou této čakry je indigově modrá. Můžeme ale rozeznat i žluté, fialové tóny. Barvy poukazují na různé funkce na úrovních vědomí. Žlutá nám vypovídá o člověku s velmi racionálním myšlením, modrá zase poukazuje na intuici a ucelenost poznávacího procesu.

Fialová se projevuje u bytostí s nadsmyslovým vnímáním. S touto čakrou velmi úzce souvisí hypofýza. Svojí činností ovládá všechny ostatní žlázy v těle, je jakýmsi dirigentem, který nám radí co a jak. Bolesti hlavy můžou vycházet i z hypofýzy, která reprezentuje kontrolní centrum. Naznačuje nám, že sílu svých myšlenek nedržíme pevně ve svých rukou. A proto naše tělo nedokáže být v souladu a rovnováze.

Šesté čakře se říká Můžeme si s její pomocí také vytvářet nové reality na fyzické úrovni a staré rušit. Na příkladu si uvedeme, kde lidé dělají chybu. Vše funguje na bázi Aladin a lampa, který idiot si bude žádat vesmír o něco špatného? Aladin by to rozhodně neudělal a my to běžně provozujeme. Stydíme se za positivní myšlenky, jako by byly něco špatného. Naši předkové věděli že „SÍLA MYŠLENKY ZMĚNÍ TVŮJ ŽIVOT“! Za prvé je třeba si uvědomit, že vesmír nezná „ne“.

Takže pokud si utvoříme realitu „Nemám angínu“, jako bych ji k sobě přímo volal. Takže jednoduše si řekneme „jsem bez nemoci“ (pokud nedokážeme vypustit zápor). Nebo ještě lépe prostě „jsem zdravý“. Pokud si lidé říkají „jsem BEZ peněz“, je to opravdu jedna z nejhorších věcí co může udělat. Tento význam vesmír zná.

Čím více naše šestá čakra bude otevřená, tím rychleji se naše přání bude plnit. Protože uvěříme sami v sebe a naše schopnosti. Protože se naučíme věřit našim nápadům a myšlenkám, že jsou správné. Protože budeme mít neochvějnou dětskou víru, že se vše splní.

Šestá čakra – Třetí oko

Myšlenky, které vysíláme do vesmíru, se odrážejí zpět k nám...V současnosti se lidem více otvírá čakra třetího oka, proti tomu jak to vypadalo v minulosti. Jde totiž ruku v ruce s vývojem vědomí člověka, v dnešní době se již více objevují lidé nakloněni západní medicíně a různým formám magie. Projevuje se zde však mnohem zřetelněji než u dosud popsaných čaker skutečnost, že funguje harmonicky, i když ještě není zcela otevřená. Projevuje se to bystrým rozumem a duševních schopností. Znakem je také určitý komplexní nadhled na bádání vědců např. filozofické pravdy. Dále pak dobrá schopnost vizualizace, intuitivní vnímání a představivost souvislostí. Tito lidé také vidí, jak se jejich myšlenky spontánně uskutečňují, protože mají přesvědčení síly ducha. Občas se také dostáváme do jiných dimenzí ve snech. Svět materiálna se stane průhledný, vnímáme pouze jakýsi tanec energií, duší a andělů. Na první pohled odhalíme hlubší smysl věci. Trošku problémy s touto čakrou mají střelci, mají velmi vyvinuté komplexní vnímání a tak trochu déle jim trvá propadnout jejich šestému smyslu. Štíři, pokud mají čakru otevřenou, rádi zneužívají, že vidí člověku až do morku kostí.

Každý člověk by měl uvěřit síle vlastní myšlenky...Při disharmonické funkci čakry zpozorujeme u člověka naprosto kategorické chování, žití pouze intelektem a rozumem. Platí pro něj pouze pravdy racionálního myšlení. Je otrokem materialismu. Platí pouze to co je rozumem pochopitelné a vědeckými postupy ověřené a dokazatelné. Intelektuální schopnosti může mít opravdu vyvinuté, ale ve většině případů jsou to typické rozumbrady, co se montují všem do života a svůj zařízený nemají. Vnitřní duchovní poznání je pro tohoto člověka nevědecké a nerealistické. Spadají sem také pokusy působení silou myšlenek na lidi a věci za účelem vlastní moci nebo uspokojení svých potřeb. V tomto případu bývá poškozena i čakra solar-plexu, málo rozvinutá čakra srdce a temene hlavy. Jestliže je čakra i přes některé blokády dobře rozvinutá můžou pokusy dopadnout na úrodnou půdu. Každopádně to není v souladu s nejvyššími vesmírnými zákony a tak úspěch nemá dlouhé trvání.

Znak pro čakru třetího okaDál se může stát, že špatně vedená energie v šesté čakře může narušit tu první a tak se nám naruší „zemění“. Ve výsledku to vypadá tak, že člověk má přístup k jemnějším rovinám. A však nerozumí významům a dochází k dezorientaci. Promíchávají se s jejich vlastními představami a fantazií, a tak se sávají zkreslenými. Osoba se v tom zamotá a ztrácí vztah k realitě, žije jen ve vnitřním světě.

Při nedostatečné funkci je pro člověka omezen svět pouze na venkovní svět. Život určují materiální přání, tělesné potřeby a neovládané emoce. Duchovní diskuse jsou namáhavé a nepřínosné. Duchovní pravdy jsou pouze domněnky a nesmysly snílkovství bez praktického významu. Myšlení se zorientuje podle mínění okolí. V náročných situacích člověk snadno ztrácí hlavu.

Tito lidé bývají celkem často dost zapomnětlivý. Poruchy zraku s tím spojeny jsou výkřiky, aby ses koukal víc dovnitř. V extrémních případech jsou myšlenky naprosto nejasné a zmatené, lidé se zblázní.

Možnost aktivace

Patříte mezi snílky? Podílí se na tom i vaše šestá čakra...Pohled na noční hvězdnou oblohu aktivizuje šestou čakru.Příroda

Třetí oko stimuluje pozorování temné noční oblohy plné hvězd. Tento vjem nás otevírá jemnohmotným energiím z vesmíru, které čerpáme do svého těla, a náš duch se stává svobodnějším. Lidé mohou v klidu přemýšlet nad smyslem života.

Zvuky

Vše co otevírá naše duchovní hloubky, jako je meditační hudba. Základem je meditace a velké soustředění. Každý z nás by se měl naučit soustředit se a naslouchat sám sobě. Alespoň jednou za měsíc.

Barvy

Otevření této čakry napomáhá tmavě modrá barva. Dává nám vnitřní klid. Posiluje, uzdravuje a zostřuje naše smysly.

Drahokamy

Modré kamínky harmonizují čakru Lapis lazulli

Do tohoto tmavomodrého kamene jsou zrnka pyritu rozesety jako hvězdy. Podporuje vnitřní intuici a naše chápání. Otevírá nás pravdám vesmíru. Dává nám hlubokou radost ze zázraku života.

Indigový safír

Jasný průsvitný otvírá ducha vesmírným pravdám. Očišťuje nás a naše vnitřní já od negací. Vytváří most mezi vědomím a nevědomím. Vnáší světlo do naší duchovní cesty.

Sodalit

Tento kámen zjasňuje rozum a vede nás k hlubokým myšlenkám. Jeho klidné záření nás mírní a posiluje nervy. Pomáhá odstranit zafixované způsoby myšlení.

Vůně

Meditační hudba je to pravé...Máta peprná

Máta uvolňuje blokády v oblasti šesté čakry a pomáhá odstranit myšlenkové struktury. Podporuje naši sílu koncentrace v meditaci.

Jasmín

Jemnou květinovou vůní jasmínu se otevírá náš duch obrazům a vizím, které v sobě nesou poselství hlubších pravd. Vibrace jasmínové vůně zjemňují vnímání a spojují energie šesté čakry s energiemi čakry srdce. Očekávání lidí od změn, které nás čekají, jsou různé. Nebojme se přijmout duchovní pravdy, které na nás působí ze všech stran.

Otevřeme se jim. Bude nám lépe. Začněme vnímat smysl vědění. Hledejme informace, ptejme se zasvěcených, zjišťujme, co nás čeká. Svět je jedna velká hádanka. Zapátrejme v našich osudech. Co můžeme změnit nebo zlepšit. Změňme svoji karmu a osvoboďme se. Náš příští život může být radostnější a lepší.