Čínské tetováníTetování. Někteří ho zatracují, jiní milují. Pro vás, kteří se o tetování chcete dozvědět vše, jsme připravili tento materiál. Postavme článek na příkladu čínských znaků a motivů, které dnes patří mezi nejvyhledávanější a nejmodernější. Dozvíte se vše, co vás zajímá – výběr motivu a barev, tetovacího salonu, jestli bolí, kam ho umístit, jak o něj pečovat a mnoho dalších zajímavých informací. Načerpejte inspiraci a prohlédněte si spoustu fotografií opravdu povedených kousků!

Čínské tetováníTetování. Někteří ho zatracují, jiní milují. Pro vás, kteří se o tetování chcete dozvědět vše, jsme připravili tento materiál. Postavme článek na příkladu čínských znaků a motivů, které dnes patří mezi nejvyhledávanější a nejmodernější.

Dozvíte se vše, co vás zajímá – výběr motivu a barev, tetovacího salonu, jestli bolí, kam ho umístit, jak o něj pečovat a mnoho dalších zajímavých informací. Načerpejte inspiraci a prohlédněte si spoustu fotografií opravdu povedených kousků!

Chystáte se na tetování? Zkuste čínské znaky!

Exotika hraje v odvětví tetování svou velkou a zásadní roli. Čínské znaky jsou jen těžko rozluštitelné, pokud tedy čínštinou nevládnete, podobně jako třeba mayské symboly. Nosíte si tak na těle své malé tajemství, které prozradíte jen tomu, komu chcete.

Tetování čínských vzorů - bolí to?

Tato otázka na internetu koluje rychlostí blesku. Nenechte se oklamat tvrzeními, že tetování se nedá vydržet, že je to zkušenost tisíckrát horší než u zubaře, anebo že je tetování bolestivější, než kdyby vás popíchalo hejno včel. Jednou provždy – tohle jsou naprosté nesmysly. Tatér používá velice tenoučkou jehlu, která proniká pod povrch kůže v tak rychlých intervalech, že bolest ani nemůže být nijak závratná. Záleží na umístění motivu, jeho velikosti a stínování, a zřejmě také na individuálním prahu bolesti. Není důvod k obavám. Zpočátku ucítíte pálení a škrábání, během několika minut si pokožka navykne a buď se na tetování přestanete soustředit úplně, nebo bude tetování mírně nepříjemné.
Čínské tetováníŘíká se, že některá místa pro tetování jsou extrémně bolestivá – na internetu se dočtete například o krku, nártech, loketní jamce, kotníku a žebrech. Obecně platí, že místa, kde je jen malá vrstva tuku, jsou citlivější. Jak to tedy je?

„Pokud mluvíme o bolesti, při tetování je ostrá a ne tupá, dá se tedy hravě zvládnout. Podle mě však tetování jen trochu pálí. Téměř všechna místa na těle jsou snesitelná, kromě žeber – ty jsou pro hrdiny“, tvrdí známý ostravský tatér.

Jaké tetování vybrat? Abstrakce, čínské znaky a nápisy

Čínské tetování

Pamatujte, že tetování odráží vaši osobnost, váš pohled na svět. Kulturista si asi tedy nenechá na rameno vytetovat něžné srdíčko a mladá dívka pirátskou lebku – i když, dnes je všechno možné. Zvolte takové tetování, na jaké se skutečně cítíte. Čínskými znaky rozhodně nic nepokazíte.

A nezapomeňte uvažovat také do budoucna. Pokud si nejste přesně jisti, jaká bude později vaše filozofie a kam směřujete, vyberte takový výjev, který je neutrální. Velmi oblíbené motivy poslední doby jsou čínští draci, květiny, abstraktní vzory, citáty a jiné nápisy a znaky v exotických jazycích. V naší fotogalerii jistě naleznete tu správnou inspiraci…

Čínské tetováníČínské tetováníČínské tetování 

Jak dlouho tetování čínských znaků trvá?

Čínský drak - tetováníZáleží především na velikosti a složitosti tetování. Takový čínský znak do pěti centimetrů potrvá přibližně hodinku. Pokud je však tetování složitější, je lepší pro vás i pro tatéra provést je fázovaně. Některé složité a rozsáhlé obrazce se mohou dělat třeba i na čtyřikrát. 

Péče o tetování – před a po

Před tetováním se nemusíte nijak zvlášť připravovat, anebo místo krémovat a podobně. Pokožka jen nesmí být popálená od slunce nebo jinak podrážděná či nezdravá (ekzémy, jizvy…). Po tetování dostanete na obrázek speciální fólii, která chrání před sluncem a prachem. V lékárně si vyzvednete doporučenou mastičku a většinou také speciální mýdlo (Protex), které budete na tetování používat místo běžných přípravků. Tetování by mělo být pořád vláčné, mast tedy můžete používat tak často, jak chcete. Tetování se bude hojit maximálně tři týdny. Nesmíte slupovat tenoučké stroupky na kůži, ale nechat je samovolně odpadávat. Pokud zpozorujete, že tetování začíná mokvat, což se však často nestává, zavolejte o radu tatérovi.

Čínské tetováníČínské tetováníČínské tetování 

Cena tetování: kolik by měl čínský znak stát?

Pokud se již jednou pro tetování rozhodnete, na cenu se jistě neohlížejte. Je třeba si uvědomit, že váš vysněný obrázek na sobě budete nosit celý život. Nejde tedy o cenu, ale o kvalitu. Rozhodně nedělejte tetování na koleni a nechoďte do pofidérních salónů. V profi salónech musí být vše čisté, sterilní, a to už ostatně prokouknete po prvním pohledu. Obecně se cena tetování pohybuje cca od 500,- korun za malý obrázek.
Čínské znakyČínské znakyČínské znakyTetování TetováníTetováníSvítící tetováníSvítící tetováníSvítící UV tetování