KanasJezero Kanas je pozoruhodné hned v několika ohledech. Jak z hlediska přírodních prvků, tak nomádského způsobu života, či pěstování mnoha zemědělských plodin. Mnoho místních lidí se snaží rozvíjet cestovní ruch, a to třeba tím, že jsou zde zřizovány nové a nové turistické trasy, místa určená pro vodní sporty (oblíbený je zde rafting), horolezectví, paragliding nebo kemping. Buďte ale obezřetní, čínská média stále zaplavují články o neidentifikovatelných tvorech, kteří zde žijí! Že by si místní dělali legraci s turistů? Anebo zde chce Čína nalákat ještě více dobrodruhů?

KanasJezero Kanas, neboli Hanasi Hu, se rozkládá mezi drsnými vrcholy pohoří Altaj, které je hluboké, nehostinné a plné tajemství. Jezero je součástí rozsáhlé přírodní rezervace, která je domovem pouští, lesů i luk. Tato část Číny je dosti odlišná, a proto tolik vyhledávaná turisty z celého světa. Roste zde mnoho bříz, smrků, modřínů nebo jilmů. Můžete zde navštívit vesnice, jež jsou plné pohostinných a milých domorodců. Mísí se zde několik různých kultur, z nichž převažují Mongolové a Kazaši.

Nepříznivá doba pro návštěvu je od konce října do konce dubna. V tuto dobu si zde dovolenou mohou užít jen dobrodruhové, kteří jsou zvyklí na drsné podmínky a surovou přírodu. Ale pozor, i v létě zde dochází k výraznému vychylování teplot. Takže pokud se sem vydáte, nezapomeňte si s sebou přibalit kvalitní, teplé oblečení.

Camping zde není oficiálně povolen, ale tak obrovská plocha je jen těžko hlídatelná. Pokud se tedy rozhodnete přenocovat v přírodě, dbejte na to, abyste za sebou nechali naprosto čisté prostředí.

Lesy v okolí jezera KanasPříroda okolo jezera Kanas má velice zvláštní rázJezero KanasKanas a jeho průzračná vodaOkolí jezera Kanas nabízí spoustu přírodních krásAzurově modré jezero KanasBarevné odstíny jezera KanasPohled na jezero ze břehuJezero Kanas se táhne krajinou jako bledě modrá stuhaOstrůvek v KanasuJezero Kanas obklopené mocnými horamiPodzim na jezeře Kanas

Jít na článek: Čínské přírodní památky – když pohled zkamení a srdce zjihne