oceanVášniví cestovatelé i příležitostní turisté většinou milují poznávat přírodní a kulturní krásy blízkých i dalekých zemí. Ale i v exotické Číně, která v mnoha z nás automaticky evokuje rýži, nádhernou nezkrocenou přírodu a nepoznané kultury, najdeme civilizaci, a to takovou, o které se nám ani nesnilo! Ocean Park patří mezi nejšpičkovější oceánská centra světa! Nevěříte?

oceanZábavní park Ocean Park je hlavní atrakcí Hong Kongu, perly orientu a finančního centra jihovýchodní Číny. Není divu, že Hong Kong láká turisty každého věku i mentality – přijdou si zde totiž na své úplně všichni.

A Ocean Park, to je atrakce, kterou si nikdo z nich rozhodně nenechá ujít. Je proslavený v celém světě a možná by nebylo od věci nazvat jej takovým malým přírodním Las Vegas jihovýchodní Číny…

Pandy červené jsou zde domestifikované jako domácí mazlíčci...Ocean Park se rozkládá mezi nádherným masivem Nam Lang Shan na straně jedné, a údolím Wong Chuk na straně druhé. Se svou rozlohou 170 akrů patří mezi největší oceánské parky světa. Pojďme si nyní představit malý virtuální výlet hongkongským Ocean Parkem…

Hlavním vchodem projdete náměstí, které je designováno v mořském stylu. Minete obrovské akvárium, ve kterém se dá nalézt neuvěřitelných pět tisíc druhů ryb a mořských živočichů! Nachází se zde také malá laguna s fontánou, kde se každý večer odehrává nádherná vodní show. Překvapí vás možná také obrovský, 22 metrový balon naplněný heliem, který tak tvoří jednu z dominant parku.

Dále tu narazíte na překrásná asijská zvířata, mnohá z nich jsou chráněná. Na vlastní oči uvidíte například pandí pár ve svých přirozených podmínkách – jak jedí, spí… skutečně úžasný zážitek.

Projdete se nefalšovaným deštným pralesem, připravte si tedy i nervy na nějaké to setkání s hadem, anebo obřím pavoukem – náhoda je náhoda…

Lanovka, na které zůstanete úplně bez dechu...V dalším akváriu máte možnost vyslechnout si úžasné legendy o vzniku řeky Yangtze a také o tom, jaké ohrožené druhy zvířat u ní a ryb v ní žijí.

Oceánské divadlo je pak v celém parku nejnavštěvovanější a nejoblíbenější atrakcí. Jedná se o otevřený prostor, kde své představení předvádějí zdatní herci, tuleni a delfíni.

No a kromě všech těchto úžasných zážitků si dopřejete pořádný adrenalin. Zábavní atrakce vás svezou obrovskou rychlostí do pořádné výšky nad zem – jen nepočítejte s tím, že si užijete výhled, je to totiž pořádná jízda.

Zábavní park Ocean Park jede v podstatě celý den a taky se jedná o celodenní výlet. Rozhodně budete spokojeni, nadšeni, plni nových zážitků a unaveni tak, že pak budete spát doslova jako batolata. V rámci vašeho výletu do Hong Kongu proto nezapomeňte navštívit i tento slavný park!
Horské dráhy vás vyvezou skoro až do nebesÚžasný výhled na Čínu, to vás čeká v Ocean ParkuObrovské balóny naplněné heliem jsou skvělá atrakce pro dětiPodvodní svět v Ocean ParkuChráněná zvířata jsou tu k vidění zejménaMůžete sledovat klidný podmořský život na vlastní oči...Nádherné pandy ve svém přirozeném prostředíVstup do Ocean ParkuDelfíni v hlavní roli