GuilinGuilin neboli také Kuej-lin, je turisticky oblíbené čínské město se 400 tisíci obyvateli, které se nachází na severovýchodě jižní provincie Guangxi. Svou oblibu si toto město, čínsky psané 桂林, získalo nejen díky své historii, ale především přírodní kráse, kterou zde mohou spatřit oči turistů. Guilin obklopují zelené kopce, skály a jeskyně, které společně s řekou Li tvoří překrásnou přírodní scenérii.

GuilinMěsto Guilin vzniklo v dobách, kdy v Číně vládla dynastie Qin. S postupem času se začalo pozvolna měnit a výsledkem je jeho moderní vzhled, kde si na své přijdou příznivci přírody a dobrodružných procházek, také milovníci dobrého jídla, nakupování a zábavy.

V Guilinu je proto nyní mnoho luxusních hotelů, prvotřídních restaurací, vyhlášených podniků a malých i větších obchodů s pestrým sortimentem.

Přírodní krásy čínského Guilinu

Gulin, to je především nádherná přírodaVe městě a jeho blízkém okolí se nachází mnoho zajímavých přírodních památek, které určitě stojí za to spatřit. Guilin je obklopený zajímavými skalními útvary, z nichž turisticky nejoblíbenější je skála Sloního chobotu připomínajícího slona pijícího z řeky Li.

Dalšími zajímavými přírodními památkami jsou skála Řaseného brokátu, jeskyně Tisíců Buddhů, jeskyně Sedmi hvězd nebo Jeskyně navrácené perly, nacházející se na svahu hory Fúbo (Hora podmaňující si vlny). Zde mohou turisti spatřit přes 1000 let starý obraz Buddhy.

V čínském Guilinu je mnoho k vidění

Noční GulinNa severozápadním okraji města se nachází jeskyně Rákosové flétny, do které mohou turisti za poplatek nahlédnout a spatřit zde zajímavé, barevně osvětlené krápníky. Za návštěvu stojí také jedno z nejstarších turistických míst v jihozápadní Číně, kterým je park Sedmi hvězd (park Qixing). Sedm vrcholků, které se v parku tyčí, připomínají souhvězdí Velký vůz. Ve středu města se nachází strmý vrcholek s názvem Osamělá krása. Na jeho úpatí stojí palác Wángchéng, jenž byl ve 14. století postaven synovcem císaře z dynastie Ming. Guilin je známý také jako výchozí místo plavby po řece Li. Jednotlivé památky od sebe nejsou příliš vzdálené, pohybovat se mezi nimi lze pěšky, na kole i automobilem.

Obklopený vodou, patří Gulin mezi nejkrásnější místa Číny...

Tipy pro milovníky netradičních pokrmů

Guilin, to je dech beroucí přírodaV Giulinu si přijdou na své i milovníci netradičních pokrmů.

V restauraci si můžete objednat například specialitu místní kuchyně – tedy guilinské rýžové nudle, dále také hadí polévku, krysy v bambusu servírované společně s vínem s hadí žlučí, různě upravené maso z pásovce, želví maso, anebo maso z divoké kočky.

Láká vás některý z uvedených pokrmů ochutnat? Pak rozhodně Giulin navštivte!

V Gulinu si můžete i zasportovat...

Jedno staré čínské přísloví praví: „Chatrč ze slámy, v níž se lidé smějí, má větší cenu než palác, ve kterém lidé pláčí.“

Krasová jeskyně v Gulinu, tu musíte vidět!