Jemná, sladká, trávovitá vůně dodává Dračímu vrchu ten správný šmrnc. Barva nálevu je žlutozelená. Čaj tvoří stejně velké, svěže zelené, podélně zavinuté lístečky. Kai Hua Long Ding tak poskytne nejen potěchu chuťovým pohárkům, ale také očím. Tento druh čaje pochází z oblasti Kai Hua (je součástí přírodní rezervace Gu Tian Shan), která se rozkládá mezi hranicemi provincií Zhejiang, Anhui a Fujian (tzv. „Zlatý trojúhelník zeleného čaje“). Jeho název je složen z názvu města Kai Hua a hlubokého jezera Long Ding z vrcholu Velké dračí hory.
Zde se jej ročně vyprodukuje pouze omezené množství – přesněji pouhých 6 tun. Ručně nasbírané nerozvinuté lístky se sbírají velmi brzy z jara, a poté se zpracovávají tradičním způsobem. Po lehkém srolování a pozvolném usušení se pečou při střední teplotě.
Ze zdravotního hlediska je zelený čaj Kai Hua Long Ding vynikající pro stimulaci nervové soustavy. Zvyšuje nejen soustředěnost, ale také bdělost. Další jeho předností jsou antioxidační, detoxikační a harmonizační účinky. Má pozitivní vliv na trávící soustavu, dlouhověkost i únavu. Díky vysokému obsahu fluoridu je vhodný jako prevence proti zubním kazům.
Příprava: Přibližně 4 gramy čaje Kai Hua Long Ding zalijeme cca 150 mililitry vody o teplotě 85 °C. První a druhý nálev necháme louhovat 1 až 3 minuty. S dalšími nálevy se čas louhování prodlužuje. Celkově lze připravit až 4 nálevy lahodné chuti. Nejvhodnější denní dobou pro pití Kai Hua Long Ding je ráno a brzké odpoledne.
Jít na článek: Zákulisí čínských čajů aneb jak se v nich neztratit