Samotný sběr čajových lístků probíhá v období mezi festivalem Ching Ming a svátkem Gu Yu. Tedy v období posledních desíti dnů měsíce března. K výrobě se vždy používá poupě či pupen čajovníku, ten v délce maximálně dvou centimetrů, plus dva lístky.
K výrobě patří klasicky válcování, sušení a další tradiční technologické postupy. Zajímavostí je, že díky velké jemnosti lístků je na 500 gramů suchého čaje zapotřebí téměř 40 000 čajových výhonků.
Tvar samotných lístků je rovnoměrně plochý se zeleným jadeitových odstínem. Samotný nápoj má světle zelenou barvu. Při relaxaci či jen odpočinku z každodenního shonu jistě oceníte jeho čisté a dlouhotrvajícího aroma. Chuť čaje je jemná, ale zároveň plná s lehce sladkým nádechem.
Ze zdravotního hlediska je Cui Ya velmi přínosný v boji proti kardiovaskulárním onemocněním, vysoký krevní tlak, vysokou hladinu cholesterolu, kornatění cév, cukrovce, ale také horečce, dysfunkci ledvin nebo zácpě. Jinsahn Cui Ya je příjemným společníkem také pro vaši chvilku odpočinku a jistě jeho koupí neprohloupíte!
Příprava: Postačí voda minimálně 80 stupňová, rozhodně ne však již několikrát převařovaná. Doporučená dávka čaje je mezi 3-5 g. Jako u většiny kvalitních zelených čajů lze použít až na tři louhování, aniž by čaj ztratil na barvě, chuti a kvalitě. Pro zajištění nejlepšího výsledku nezapomeňte dbát na pečlivé uschování směsi před vlivy vzduchu a slunečního záření.
Jít na článek: Zákulisí čínských čajů aneb jak se v nich neztratit