Fujian Mao FengCo je pro všechny typy čaje Mao Feng však společné, je sladká a lehce balzamická vůně. Pro svou jedinečnost patří mezi nejžádanější čínské čaje. Velikou předností čaje Fujian Mao Feng je možnost vyššího počtu louhování, bez ztráty kvality, než je u množství zelených čajů zvykem!

Samotný nálev je pak světle zelenavé barvy s velice příjemným aroma. Fujian Mao Feng nejenom dobře chutná, ale především pomáhá. Pokud čelíte zdravotním potížím, tento čaj vám může být v mnoha ohledech prospěšný.

Pokud chcete vypadat dobře navenek, jistě doceníte jeho výrazný vliv na hubnutí a zabraňování stárnutí pokožky. Na tělo, však blahodárně působí i uvnitř. Je velkou prevencí proti vzniku rakoviny, infarktu, onemocnění jater a také pomáhá zabránit výskytu cévních mozkových příhod (mrtvice). Také má pozitivní vliv na funkci imunitního systému. Takže, pokud chcete být zdraví a dobře vypadat, Fujian Mao Feng je prostě vždy dobrou volbou!

Příprava: Samotná příprava tohoto čaje není žádným extrémem. Klasicky postačí 250-300 ml vody ve vaší konvici a 5g čaje v skleněné nádobě. Ptáte se proč ve skleněné? To proto, abyste si mohli vychutnat pohledem měnící se barvu čaje během louhování. (To probíhá většinou cca 2 minuty). Proč se připravit o další požitek, který vám tento čaj nabízí! Dostali jste na Mao Feng chuť?

Samozřejmostí během skladování je suché, chladné a tmavé místo, aby byla kvalita směsi stále stoprocentní. Čajové lístky můžete také přechovávat ve vzduchotěsných nádobách z keramiky, oceli nebo dřeva. Hlavním jenevystavovat čaj slunečnímu záření.

Pěstování čaje Fujian Mao FengČaj Fujian Mao FengPříprava čaje Fujian Mao Feng

Jít na článek: Zákulisí čínských čajů aneb jak se v nich neztratit