Čaj Sněžný drakXue Long pochází z jižní části provincie Yunnan. Zde se pro jeho výrobu používají čajovníky vysoko v zdejších horách. Podle jedné z hor (Sněhová hora Jadeitového draka) má také částečně svůj název. Samotný nejvyšší vrchol pohoří má 5596 m a nikdy nebyl slezen. To už by byl dobrý domov pro draka. V horách se nachází spousta kvalitních čajovníků, ale pro čaj Xue Long se používají pouze ty nejmladší části z nich, jež jsou opravdovou potěchou jak pro oko, tak posléze i pro Vaše chuťové buňky! Jen pár lístků vám zajistí absolutně uspokojující šálek čaje.

Xue Long, drak, který vás překvapí, svou svěží chutí a dlouhotrvající vůní připomíná hrušku. Po každém hltu zůstává v ústech příjemná sladká chuť. Samotný čaj má pak lehce světle slámovou barvu. Pro jeho přípravu se doporučuje voda v teplotě 82-85 stupňů Celsia a louhování po dobu tří minut. Lze jej louhovat vícekrát (max. Však třikrát), aby chuť zůstala stejně kvalitní. Pouze samotné „dračí ocásky“ se při druhé a třetí přípravě začnou lehce rozmotávat.

Obsahem kofeinu se řadí do střední třídy a je tak velmi kvalitním stimulantem pro váš organismus, aniž by vás zatížil „moderní“ chemií. Je vhodný pro ranní či odpolední pití, tak aby Vás „nastartoval“ a dodal vám energii na zbytek dne. Pro množství kofeinu není moc vhodný na večerní, relaxační posezení. Pokud tedy neplánujete být nějakou delší dobu vzhůru. Jako většina kvalitních čajů působí velmi dobře na hygienu ústní dutiny, kde pomáhá předcházet různých aftám a jiným nepříjemným problémům.

Zajímavostí Xue Long je jeho inspirace pro filozofické myšlenky. Stal se tak nejen skvělým nápojem, ale i inspirací k zamyšlení, když jeho lístky změní svou tvar a povahu, aby ze sebe dostali to nejlepší. A jak pravil Thich Nhat Hanh „Lidé se jen těžko zbavují jejich utrpení. Ze strachu z neznámého dávají přednost utrpení, které je jim známé“. Proto se nebojte vychutnat si Xue Long, čaj, který se z lístečků stal uměleckým výtvorem!

Jít na článek: Zákulisí čínských čajů aneb jak se v nich neztratit