Lu Xue Ya má své kořeny v čínské provincii Fujian, konkrétně pak v Tai Lao Shan ve výšce 800 metrů nad mořem. Zde se sbírá pouze tři měsíce v roce – a to v měsících dubnu, květnu a červnu. Jen tak si lístky zachovají své charakteristické jemné aroma. Ručně sbírané lístky by měly být drobné, podélně lehce svinuté, zbarveny do smaragdově zelené a mít svěží aroma. Takové lístky jsou následně zpracovávány tradičním způsobem. Podobně jako u Fukamushi Sencha se i Lu Xue Ya deenzymuje napařováním. Tím si čaj získá velmi jemnou chuť, která by se dala přirovnat k japonským čajům.
Zelený sníh je ideálním osvěžením nejen v horkých letních dnech. Lze jej pít v jakémkoliv ročním období i denní době. Má mírně povzbuzující a zároveň harmonizační účinky. Navozuje pocit pohody, pomáhá zvyšovat soustředěnost a bdělost, zmírňuje žaludeční potíže, podporuje trávení i chuť k jídlu.
Lu Xue Ya je stejně jako ostatní čínské zelené čaje, známý díky svému ochlazujícímu účinku na lidský organismus a podporou dlouhověkosti. Obsahuje vyšší množství flouridu, díky tomu je vhodnou prevencí zubních kazů... Má vliv na první, čtvrtou a šestou čakru.
Příprava: Přibližně 5 gramů čaje zalijte převařenou vodou, zchladlou na teplotu 85 °C. Nechte louhovat po dobu půl až jedné minuty. Druhý nálev vyžaduje trochu delší dobu louhování. Zajímavostí u tohoto čaje je, že se dá louhovat i ve studené vodě. Snadno si tak připravíte osvěžení pro horké letní dny. Cca 5 gramů čaje zalijte 150 mililitry studené vody. Nechte louhovat po dobu 5 až 10 minut. Můžete dolévat studenou vodu, dokud vám čaj chutná.
Jít na článek: Zákulisí čínských čajů aneb jak se v nich neztratit