Již při prvním doušku Yin Ya naše chuťové buňky zažijí jemnou a zároveň silnou chuť čaje, které jsou v dokonalé harmonii. Vůně čaje je výrazná, s jemnými podtóny oříšků. Nálev má světle žlutozelenou barvu. Čaj Yin Ya je složen z kulatých, pevných, rovných a stejně dlouhých tipsů. Tipsy o délce 1,5 nebo 2,5 centimetrů se sbírají brzy na jaře, v období před známým čínským festivalem zvaným Ching Ming. Po pracné ruční sklizni se suší, válcují a dále zpracovávají tradičním, celá desetiletí prověřeným způsobem.
Yin Ya se řadí do skupiny čínských zelených čajů, pro které je typický ochlazující účinek na lidský organismus. Také je výborným pomocníkem pro zmírnění stresu, stimulaci nervové soustavy, zvýšení soustředěnosti a bdělosti. Šálek Yin Ya vám navodí pocit blaženosti, odstraní únavu, sníží vysoký krevní tlak a podpoří trávení. Nezanedbatelné nejsou ani jeho antioxidační a detoxikační účinky, díky kterým podporuje dlouhověkost. Vzhledem k vyššímu obsahu fluoridu je vhodnou prevencí proti zubnímu kazu.
Příprava: 1 až 2 čajové lžičky čaje Yin Ya zalijte 150 ml převařené vody zchladlé na teplotu mezi 70 až 80 °C. Nechte louhovat po dobu 3 minut. Tato doporučená doba louhování je vhodná pro první a druhý nálev. S dalšími nálevy by se měl čas pro louhování postupně prodlužovat. Pro lahodnější chuť tohoto plně aromatizovaného zeleného čaje je vhodné použít přes noc odstátou vodu z kohoutku. Ideální denní dobou pro jeho přípravu je ráno a brzké odpoledne.
Jít na článek: Zákulisí čínských čajů aneb jak se v nich neztratit