Důležité při sklizni je, aby lístky nebyly mechanicky či jinak poškozené a byly nejlépe stejně dlouhé. Zkrátka, všechny musí být na pohled krásné a dokonalé. To může být v některých případech problém, protože v oblasti Zhejiang se často vyskytují silné deště, které mohou čajovníky poškodit. Nasbírané pupeny a lístky se nejprve ručně rolují, aby byly jemné, a následně se ručně lisují a suší ve speciální pánvi. Díky tomuto způsobu zpracování mají lístky a pupeny čaje Long She svůj charakteristický, zploštěný tvar a lesk.
Čaj obsahuje velké množství kofeinu a má silně povzbuzující účinky. Velmi cenné jsou i jeho účinky na nervovou soustavu – zvyšuje soustředěnost, vnímavost a bdělost. Také podporuje chuť k jídlu, má pozitivní vliv na trávící soustavu.
Stejně jako ostatní zelené čaje pocházející z Číny, má i Long She antioxidační a detoxikační účinky, díky kterým přispívá k dlouhověkosti. Obsahuje velké množství fluoridu, je proto vhodný jako prevence proti zubním kazům. Patří mezi čaje, které mají chladivý účinek na lidský organismus. Chcete-li v horkých letních dnech osvěžit své tělo i ducha, je šálek čaje Long She správnou volbou.
Příprava: Nejvhodnější denní dobou k pár douškům tohoto lahodného čaje je dopoledne a brzké odpoledne. Jeho příprava není složitá a zvládne ji opravdu každý. Dvě čajové lžičky čaje Long She zalijte 150 mililitry vody o teplotě 85 °C. První a druhý nálev nechte louhovat 1 minutu. S dalšími nálevy se čas louhování prodlužuje. Celkově lze připravit až 3 nálevy lahodné chuti. Jeho světle žlutý nálev i dlouhé, ploché a lesklé lístky, připomínající dračí jazýčky, nejlépe vyniknou ve skleněné nádobě.
Jít na článek: Zákulisí čínských čajů aneb jak se v nich neztratit