masazeCítíte se slabí, unavení a bez energie? Trápí vás různé zdravotní potíže či právě procházíte rekonvalescencí po prodělané nemoci? Anebo se cítíte dobře a rádi byste, aby to tak zůstalo? Seznamte se s tradičními čínskými masážemi, které vás pohladí, doplní vám energii a prospějí vašemu celkovému zdravotnímu stavu.

masazeLéčba nesmí bolet a musí být příjemná

Tradiční čínská přírodní medicína sahá tisíce let do historie lidstva a je výsledkem bádání, zkoumání a poznání starověkých čínských lékařů, učenců a astrologů. Je založena na souznění lidstva s přírodou a vesmírem, na respektování člověka jako celistvé bytosti, kdy tělesná a duševní stránka jsou spojené nádoby a k  je potřeba se jimi oběma stejnoměrně zabývat. Bez vyrovnané, klidné a mysli se jen velmi těžko dlouhodobě zachovává tělesné zdraví a naopak.

masazeProto staří Číňané kladli velký důraz na lidskou mysl, protože je to právě ona a emoce, které z ní vyzařují, co má velký vliv na celkový zdravotní stav člověka. Tradiční čínská medicína je velkým dílem zaměřena na prevenci, v níž využívá obrovské množství lékařských a léčitelských postupů a také přírodních bylinek a různých přírodních elixírů. Velký důraz pak klade na samotný proces . Ten má být podle přírodní čínské medicíny příjemný, nezatěžující a vzbuzující pozitivní pocity. Jen tak se pak v našem těle může nastartovat očistný ozdravný proces, který nás může dovést k pevnému, zdraví.

Blahodárné čínské tradiční masáže

Jedněmi z tradičních čínských lékařských metod jsou masáže, které beze zbytku splňují vše uvedené: Naplní příjemnými a libými pocity vaši duši, a ta posléze přenese své pozitivní vnímání do celého těla. V Číně se používají už tisíce let a pro své blahodárné účinky se těší čím dál větší oblibě i v západních kulturách. Čínské masáže vycházejí z harmonizace energií v našem těle. Ty jsou podle starověkého čínského učení ve vzájemném protikladu a jejich vzájemné působení musí být vyvážené. Součástí tradičních čínských masáží jsou vonné bylinné oleje a další přírodní přípravky, které podpoří celý ozdravný proces a zároveň navodí uklidňující uvolněnost.

Čínská tlaková masáž - akupresura

Základem této je stimulace energetických bodů na těle. Tyto body nazýváme též akupresurní.  Provádí se vleže nebo vsedě, pomocí jemných tlaků na určitá místa. Masáž je velmi příjemná, jemná a něžná. Má výborné účinky při problémech pohybového ústrojí, zablokované páteři, ztuhlosti svalů, bolestech hlavy apod. Citelné zlepšení je patrné hned po první aplikaci. Pro větší účinnost je možné masáž doplnit moxováním, kdy jsou akupresurní body stimulovány pomocí tepla a kouře ze speciálních bylin.

Baňková masáž – vakuoterapie

Baňková masáž či zjednodušeně řečeno baňkování patří mezi nejstarší masérské techniky starověkých Číňanů. Spočívá v přikládání baněk na akupresurní dráhy a body, kde se nechávají 10 – 15 minut působit.  Podtlak, který je pod nimi vytvořen, vyvolává prokrvené kůže a roztažení cév. Masáž pomocí baněk vyrovnává energii v těle a podporuje krevní oběh. Blahodárně působí například při menstruačních potížích, závratích, křečích, astmatu, dobré výsledky vykazuje i při odstraňování celulitidy.

Dětská masáž s lázní v cedrovém sudu

masazePři potížích s ucpaným nosem, zánětu dutin a průdušek, při zápalu plic či rýmě účinně pomůže masáž spojená s lázní v cedrovém sudu. Hlavně malým dětem, které tyto potíže nejčastěji trápí, přinese takřka okamžitou úlevu. Nejprve dojde k příjemnému nahřátí celého těla a dutin v cedrovém sudu a poté jsou jemně a citlivě masírována místa, kde jsou akupresurní body a reflexní zóny těla. Vlhký vzduch napomůže k odstranění i silného zahlenění. Pravidelným opakováním těchto masáží dosáhnete zvýšení imunity a zmírnění chronických potíží či nervozity.

Masáží, a nejen těch čínských, je mnoho a mnoho druhů. Je na každém, aby si vybral a vyzkoušel, které jsou pro něj nejpříjemnější. V každém případě však můžeme občasnou masáž doporučit každému. V dnešní náročné době si příjemný a ozdravný odpočinek zaslouží každý z nás.