PutuoBuddhistická tradice na ostrově trvá již více než tisíc let. Hora se stala jednou ze čtyř posvátných hor a buddhisté věří, že ostrov je domovem Guanyin Buddhy. Mount Putuo byla kdysi prohlášena prvním čínským buddhistickým královstvím. Přestože má ostrov rozměr kolem 12,5 kilometrů čtverečních, má spousty známých a posvátných chrámů.

Taktéž se zde nachází jedna z největších buddhistických akademií v Číně. Roku 1612, ostrov navštívil budoucí císař Yinyuan Longqi, jenž zde hledal svého pohřešovaného otce.

PutuoZde navázal velmi vstřícené vztahy s místními mnichi a toto výrazné spojení císařství a buddhismu provází celou dobu vlády dynasti Čchin. Behěm rozvoje Hedvábné stezky se Putuo stala centrem Han buddhismu uctívajícího Guanyin Buddhu. Důkazem je 33 metrů vysoká socha Guan Yin v Zizhulinu. Z chrámů patří k nejznámějším Puji a Fayu.

Celý ostrov je centrem víry, ale společně s ní nabízí jedinené turistické oblasti, jako pláž Sta kroků, jenž je určena k slunění i aktivnímu odpočinku formou „banánových“ lodí a čtyřkolek. Pláž Tisíce kroků, by také neměla zůstat během vašich toulek opomíjená, neboť i ona nabízí v hodné místo pro váš relax.

Ať už vás tedy na ostrov přivede touha po rozjímání, či jen po krásném nicnedělání, Putuo je jednoznačně dobrou volbou!

Putuo zdobí množství uměleckých sochPohled na městečko pod horou PutuoChrám na PutuoV okolí Putuo se rozprostírají pohádkové plážePutuo - jeden z chrámůMěstečko pod PutuoPláž PutuoPanorama na PutuoLes v PutuoPutuo je oblíbenou turistickou destinacíNetradičně umístěný chrámPutuo a jeho tradiční stavbyDalší z chrámů v PutuoPutuo hýří barvamiJezírko v PutuoPoetické PutuoPutuoPláž v Putuo

Jít na článek: Čínské přírodní památky – když pohled zkamení a srdce zjihne