vložkyOd nástupu první menstruace jsou součástí naší toaletní taštičky, kabelky, šatníku, koupelny, přihrádky v autě. Nosíme je stále někde při sobě. A ještě intenzivněji je použijeme ve chvíli, kdy nám tělo řekne, že s ním není něco v pořádku, například při zánětu nebo výtoku. Řeč je o hygienických vložkách Zi Mei Shu. Nejde totiž pouze o hygienu, ale o unikátní preparát podaný neobvyklou formou.

vložkyKdyž se spojí tradice s novými technologiemi

V tradiční čínské medicíně je bylinná terapie považována za jeden ze základních pilířů znalostí lékaře. Číňané o účincích bylinek věděli už dávno před začátkem našeho letopočtu. A právě výsledkem spojení starověkých osvědčených receptur s vysokými vědeckými technologiemi nové doby jsou vložky Zi Mei Shu.

Bylinky a živočichové ve stříbře

Specializované výzkumy a výrobní proces zpracování rostlinných a živočišných složek zařazuje tyto vložky do sekce nanotechnologických produktů. To znamená, že účinné látky tak mohou lépe pronikat do buněk a působit na jejich další vývoj, funkce a podílet se na obnově. Tento proces se děje bezprostředně po kontaktu vložky se sliznicí vnějších pohlavních orgánů. Přirozeně se tvořící teplo a vlhkost aktivuje uvolňování bylinných látek - fytoncidů. Například ve spojení s jemně mletým práškem schránky ústřice tvoří několik velmi významných faktorů podílejících se na správné činnosti lidského organismu. A to zejména podpoře mikrocirkulace orgánů pánevního dna, harmonizace tvorby některých hormonů a zvyšování místní imunity. Částice stříbra slouží jako antibakteriální ochrana a také zamezí množení toxinů, jenž jsou produkovány plísněmi.

Jaké je celé to know how ve vložce?

Látek, které vytváří každou vložku tak jedinečnou je celkem 49. Víme jak účinná může být jedna bylina, směs třech nebo pěti bylin. A teď si představte obrovskou sílu 49 rostlin v jednom podání! Jedná se především o plody, květy, natě, oddenky, kořeny a mízy bylinek, jako jsou světlice barvířská, máta čínská, lékořice uralská, andělika čínská. Pepř Sečuánský, slzovka obecná, jitrocel asijský, šišák bajkalský, kustovnice čínská či dračí krev. Z živočichů je vhodné zmínit schránku ústřice a výměšek hlodavce rodu Trogopterus – poletuchy. Podle TČM mají tyto komponenty velmi příznivý vliv na menstruační křeče nebo krvácení z dělohy.

Komu jsou vložky určeny?

Všem. Bez rozdílu. Ženám, jenž o sebe preventivně pečují. Ženám, které řeší zdravotní problém související s menstruací a jeho poruchami, svěděním, ekzémy, výtoky, přemnoženou bakterií Candida, endometriózou. Jsou po operacích, interrupci, po porodu či v klimakteriu. Dětem, při povrchových zraněních pokožky. Mužům při zánětech prostaty a hemoroidech. V tomto případě není rozdílu pohlaví a věku, protože všichni máme někdy své dny.

Další výhodou použití vložek jako léčební metody je to, že se nemusí řešit množství a frekvence používání, kontraindikace nebo trvanlivost. Vnější způsob použití nás zbavuje jakéhokoliv rizika. Také není nezbytná konzultace u lékaře - gynekologa. Zi Mei Shu jsou volně prodejné „zdraví“ pro každou ženu.

Avšak pokud máte chronické problémy a rádi byste je vyřešili s čínskou medicínou, je vhodné poradit se s praktikem TČM, který je schopen vyhodnocení vašeho současného stavu a na míru doporučí a sestaví celý terapeutický plán. Přijďte například do pražského Centra Čínský Lékař a přesvědčte se sami.

 

vložky-Zi-Mei-Shu

 

 {jcomments on}