Chřipku možná většina lidí považuje za celkem běžné onemocnění. Je však třeba si uvědomit, že i chřipka si ve světě každoročně přičítá kolem tři set tisíc oběti na životech. Zde máme pro vás pár ověřených tipů. Seznamte se s léky, které si ní dokážou poradit.
Jen v naší republice na následky chřipkového onemocnění zemře přibližně 2.000 lidí. Vzhledem k tomu, že nejohroženější skupinou jsou děti a mladiství (dohromady kolem 85%), rozhodně nelze tuto nemoc brát na lehkou váhu. A to nemluvíme o tom, že virus chřipky je hodně proměnlivý. Určitě si pamatujete například ptačí či prasečí chřipku. Ta druhá jmenovaná je právě nyní opět aktuální. Očkování proti chřipce navíc bývá jen málokdy zcela účinné, protože je vždy vyrobeno jen na určitý virus a na jiný nezabírá.
Antivirotika a jejich účinky
Prostředky, které nám mohou pomoci poradit se s chřipkovou a jinou virovou infekcí, jsou antivirotika. Jedná se o léky, které působí proti virům a to tak, že buď blokují receptory pro viry na cílových buňkách, čímž znemožňují průnik virů dovnitř buněk, nebo zastavují rozmnožování virů. Mezi nejznámější antivirotika patří například Tamiflu, ten je účinný proti virům chřipky A a B a také Amantadin a Rimantadin, které působí na vir chřipky A.
Lék Zanamivir působí rovněž proti chřipce A a B, ale neužívá se orálně, nýbrž inhalačně. Tato antivirotika se neužívají preventivně, nasazují se až po vypuknutí nemoci, a to do 48 hodin u dospělých a do 36 hodin u dětí od prvních příznaků, jinak nebývají účinná. Stejně tak nemají účinek na jiný druh viru, pouze na A a B. Jsou jenom na lékařský předpis.
Antivirotika, přes své nesporné užitečné schopnosti v boji s virovou infekcí, mají i svá negativa. Jejich užívání může způsobovat nevolnosti, zvracení, bolesti hlavy, obtíže s dýcháním, také bolest břicha, průjem, křeče, poruchy vědomí, halucinace a v nejhorších případech dokonce i kóma.
Nabízí se otázka, jak se můžeme těmto infekcím bránit a přitom neuškodit našemu organismu ještě více. Dá se předejít komplikacím při léčbě chřipky a jiných onemocnění a přitom zachovat v organismu správnou rovnováhu? Můžeme se „poprat“ s nemocí nějakým jiným ale zároveň účinným způsobem, než jaký nám nabízejí syntetické léky?
Vsaďte na tradiční čínskou medicínu
Odpověd´na tyto otázky nám dává tradiční čínská medicína, která po tisíce let bojovala s chorobami pomocí darů přírody a jejich síly – léčivých rostlin a ve světě si získala široké uznání. A to hlavně díky svým po tisíciletí prokázaným teoriím o vzniku a vývoji nemocí a přístupu k jejich léčbě. Ten spočívá v celostním přístupu k pacientovi, který bývá léčen jedním lékařem a v souladu s přírodou.
V tradiční čínské medicíně na sebe upozorňuje především vysoká účinnost bylinných preparátů, kdy se v jednom produktu spojuje několik zásadních oblastí působení, a zároveň také jejich absolutní nezávadnost a neškodnost vůči lidskému tělu.
Preparáty tradiční čínské medicíny, které jsou určeny na potlačení virových a jiných infekčních onemocnění, nepůsobí přímo na nervovou soustavu a jejich efekt se neprojeví tak rychle, jako například u Paracetamolu. Tyto preparáty snižují teplotu přirozeně a zároveň odvádějí z těla toxiny. To vše šetrně, účinně a bez nežádoucích vedlejších účinků. Je vhodné začít užívat bylinné přípravky hned při prvních příznacích, proto je dobře mít této přírodní léky ve své domácí lékárničce.
Pilule "Stříbrné pero" v malých dávkách (1/4 až 1/2 pilule) mohou být použity pro prevenci chřipky, při vyšších dávkách (1 tableta 2-3 krát denně) - k léčbě chřipky.
Tyto pilule mohou být použity v jakékoliv fázi onemocnění chřipkou, je důležité však vědět kdy přidat další léky. Například, při vysokých teplotách zabere Extrakt "Vajda".
Rychlé rozpustný extrakt "Vajda" má také silný protivirový efekt. Při výrazném kašli můžete přidat Elixír "Shuang Hua Bao" v dávce 1 lahvička jednou denně v dopoledních hodinách. Při velmi vysokých teplotách a těžké intoxikaci Elixír "Shuang Hua Bao" může být nahrazen Odvarem "Proti teplotám a jedům" (Elixír „Qing Re Du“).
Hlavním léčebným prostředkem jsou Pilule "Stříbrné pero" a Extrakt "Vajda" (kromě působení na vir chřipky velmi dobře tiší bolest v krku) nebo v kombinaci s Paracetamolem (při vysoké teplotě). Preparáty je třeba brát odděleně. Úspěch léčby závisí na klinickém obrazu (potížích), teplotě a projevech intoxikace, stejně jako na tom, jaké příznaky jsou výraznější.
Po odeznění akutní fázi onemocnění a v případě, že někoho trápí kašel se špatným odkašláváním hlenů, doporučuje se Elixír „Ke Ling“ (Královský lék proti kašli). Nepotlačuje dýchání, což je zvlášť důležité u mladších dětí, má protizánětlivé účinky a rozšiřuje průdušky při spasmu.
V Číně jeden z nejpopulárnějších prostředků pro léčbu onemocnění krku a dutiny ústní jsou Melounové dražé „Sanjin“. Kromě toho, že zbavují všech druhů zánětů, včetně bolesti zubů, mají také blahodárný vliv na hlasivky.
Preparáty tradiční čínské medicíny Zdraví z přírody - volte to nejlepší!
|
||||||
Normalizace oběhu krve |
Normalizace zažívání |
Orgány močového systému |
Zvýšení imunity |
Ženská onemocnění |
Protizánětové přípravky |
Léčebné vonné tyčinky |