chytré hodinkyVývojáři dnes dokáží vytvořit skutečně cokoliv nehledě na to, že se se svými vynálezy pokouší strefit co nejvíce do vkusu potřeb naší populace. Poslední dobou jsou nejvíce v kurzu pravděpodobně chytré hodinky, které rozhodně neslouží jen k tomu, aby ukazovaly čas. Aktuálně se ale na trhu můžeme setkat s podobným hitem, který od nich vzhledově nemá příliš daleko, ale nabízí mnohem více možností!

chytré hodinkyNení tomu tak dávno, co byl internet plný témat týkajících se právě moderních technologií, která ale velice často neměla za cíl představení nového výrobku anebo jeho recenzi. Převážně se jednalo o články s negativním podtextem či zjištěním, které měly upozornit na to, jak neblahý vliv mají moderní technologie na dnešní populaci a zejména pak na děti. Počítač měl pro školáky původně sloužit jako učební pomůcka zvláště pro tvorbu referátu, domácích úkolů anebo seminárních prací. Dozvědět jsme se mohli ale také to, že průměrný školák na počítači, notebooku či tabletu netráví svůj čas přípravou do školy, nýbrž pro zábavu. Většina příspěvků si vzala na paškál zejména počítačové hry, které podle některých jedinců rozhodně nemají pozitivní dopad na děti ani na dospělé a podporují v nich především lenost, nezájem o ostatní aktivity a předně tedy o pohyb na čerstvém vzduchu nebo sport.

Sedět několik hodin denně u počítače rozhodně není zdravé, ať už jste dítě anebo dospělý, a to i v takovém případě, že by se nejednalo o zábavu, ale třeba i o práci. Někteří jedinci zkrátka díky tomuto faktu opovrhují takřka vším moderním a nedají dopustit na dobu, kdy byla vrcholem technické revoluce pevná linka. Bohužel ale také zapomínají na to, kolik bylo v rámci vynálezů, a zvláště tedy těch elektrotechnických, zachráněno životů nejen v oblasti zdravotnictví. Právě lékařství tyto velice cenné služky a možnosti využívá všemi deseti, jelikož právě s jejich pomocí dokáže objevit problém téměř ještě před tím, než se vůbec projeví.

S chytrými hodinkami jde běh lépe

Chytré hodinky přišly na náš trh teprve před pár lety, ale přesto se nejedná o vysoce rozvinutý produkt, který by vlastnil téměř každý. V naprosté většině případů je potřeba propojení s mobilním telefonem (i když se Apple snaží o inovaci), aby chytré hodinky neukazovaly pouze čas. Po propojení se můžete těšit i na rozšířenější využití, kterým zdaleka nemusí být jen fotoaparát s minimálním rozlišením nebo možností telefonování a čtení sms zpráv, ale třeba i tzv. fitness aplikace, díky kterým můžete velice snadno ovládat svůj životní styl. Některé chytré hodinky totiž nabízí možnost tzv. virtuálního tréninkového partnera, díky kterému si pak můžete vést jednotlivé záznamy ze sportů, zejména tedy z běhu a podobných aktivit. Další fitness funkce a aplikace se liší od typů fitness či chytrých hodinek s ohledem na jejich cenu, značku a také výrobce.

Sportovat tak tedy můžete i spolu s chytrými hodinkami, tedy s moderními technologiemi, o kterých někteří tvrdí, že díky jejich přítomnosti lidé zanedbávají zdravý životní styl.

Fitness náramky nabízejí mnohem víc

gobe fitness náramekNěkdo by mohl říct, že fitness náramky jsou takřka totéž jako chytré hodinky, ale přitom tomu ani zdaleka není tak. Chytré hodinky se ve většině případů zabývají životním stylem jejich uživatelů, ale přesto jej nenesou jako svou výhradní a stěžejní funkci, chytré náramky ale naopak ano. Obvykle sice nedisponují možností fotoaparátu, telefonování anebo čtení sms zpráv, ale za to člověku mohou zprostředkovat daleko více možností a funkcí v oblasti fitness, tréninku a zdraví.

Fitness náramek je obvykle proslulý a důležitý pro svou stěžejní aplikaci, která nabízí možnost počítání kalorií, díky čemuž se dokázal zapsat do dějin jako první kompaktní přístroj svého druhu, který dokáže zjistit spalování kalorií v lidském těle na základě kontaktu s pokožkou. Dále také dokáže přesně zaznamenat jakoukoliv fyzickou aktivitu bez ohledu na druh a typ, což je pochopitelně spojeno i s tím, že je ukazatelem tepové či srdeční frekvence během celého dne, čili 24 hodin bez ohledu na to, zdali spíte nebo jste vzhůru.

Fitness náramek ale nedbá jen o pohyb anebo spalování kalorií. Zaměřuje se totiž kompletně na celý náš organismus. Dokáže sledovat i množství vody v těle a upozornit nás na její nedostatek. Podobně dokáže kontrolovat i délku a kvalitu našeho spánku, který je pro náš organismus velice důležitý stejně jako množství vypitých tekutin.

Fitness náramek u nás zastupuje především společnost VETAKO s.r.o, která je zde výhradním dovozcem produktu Healbe Gobe, který sklidil obrovské úspěchy především v Americe. Tento fitness náramek si můžete objednat prostřednictvím internetu, díky čemuž získáte osobního trenéra, s nímž bude sport, ale třeba i hubnutí podstatně důkladnější, efektivnější a hlavně zajímavější.

Moderní technologie nás vždy nemusí vést do záhuby a ke ztrátě zájmu v rámci všeho ostatního. V některých případech mohou být i nevyhnutelná pomoc anebo dokonce perfektní revoluce v oblasti zdravého životního stylu.